Španjolski vratar Europskog kupa za žene postiže autogol

• ブラウザで読む
  • ダウンロード
  • あとで読む
  • N次創作する
Europski kup za žene 2022. nastavit će svoju žestoku bitku u Engleskoj. U drugom kolu skupine B grupne faze Njemačka, 5. na svijetu, igrat će protiv Španjolske, 7. na svijetu. Nogometašice Njemačke pobijedile su španjolske s 2:0. S 2 uzastopne pobjede i 6 bodova plasirale su se jedno kolo prije roka i postale druga momčad koja je prošla u nokaut fazu nakon Engleske. 16.037 obožavatelja na sceni svjedočilo je prekrasnoj izvedbi ruža u bijelom nogometni dres.
U samo 3 minute otvaranja, španjolski vratar Sandra Paños napravio je nečuvenu pogrešku, Buhl je pokupio curenje i zabio, a Njemačka je započela san 1-0. Zatim je Španjolska preuzela inicijativu i stvorila mnogo prilika, a postotak posjeda lopte dosegao je 66%. U 10. minuti bila je prilika za izjednačenje, ali šteta što je Garcia udarcem iz jedne ruke pogodio bočnu mrežu. U 36. minuti Rauch je izveo korner na gol. Činilo se da je Alexandra Popp, koja je nosila Njemačka dres s brojem 11, bila opsjednuta Kloseom i postigla je udarac glavom, pomažući njemačkoj ženskoj nogometnoj reprezentaciji da poveća rezultat na 2-0. U drugom poluvremenu španjolske su nogometašice preuzele kontrolu nad utakmicom, a na kraju je samo nerezultativno procvjetalo i izgubilo 0-2.
Njemačka ženska nogometna reprezentacija prvak je broj 1 Europskog kupa za žene. Osvojila je 8 prvenstava u prethodnih 12 sesija, a osvojila je i 6 uzastopnih prvenstava od 1995. do 2013., dok nizozemska ženska nogometna reprezentacija nije završila uzastopni rekord prvenstava 2017. Uz trenutnu snagu njemačke ženske nogometne reprezentacije, još uvijek je favorit za osvajanje Europskog kupa za žene, a također je i favorit za osvajanje Svjetskog prvenstva za žene 2023. godine.