• ブラウザで読む
  • ダウンロード
  • あとで読む
  • N次創作する
Arsenal je 8. srpnja odigrao prvu pripremnu utakmicu ovog ljeta protiv njemačkog Nürnberga. U prvom poluvremenu Arsenal je pogriješio u obrani i Nürnberg je poveo 2-0. U drugom poluvremenu novi pomoćni igrač Jesus, koji je prvi put debitirao u Arsenalu nogometni dres, ušao je s klupe i postigao prvi pogodak u karijeri kao topnik za samo 85 sekundi. Elneny je izjednačio, Nürnberg je napravio dva autogola, Schlemmer je povukao jedan, a Jesus zabio još jedan. Na kraju je Arsenal slavio 5-3.
Nakon utakmice brazilski reprezentativac objavio je fotografiju svoje utakmice na svojim osobnim društvenim mrežama i napisao: "Pozdrav, Topnici." Uz Isusa, koji je bio nova pomoć, koji je taj dan nosio broj 3 Arsenal dres. I Tierney se prvi put nakon travnja vratio nakon ozljede, no zamijenjen je nakon samo pola sata igre, zbog čega su se navijači Arsenala svojedobno zabrinuli hoće li mu se vratiti stara ozljeda. Arteta je nakon utakmice pojasnio da je vrijeme nastupa škotskog braniča za ovu utakmicu dogovorio stručni stožer prije utakmice.
Arsenal je ovog ljeta potrošio 45 milijuna funti na potpis Jesusa iz Manchester Cityja, čime je ojačao konkurentnost napadača. Nakon kratkog uhodavanja u momčad, 25-godišnji Jesus brzo se uklopio u momčad. U današnjoj utakmici Jesus nije razočarao. Jesus je rekao: "Vrlo sam ponosan što sam se pridružio ovom velikom klubu. Želim reći hvala svima u Arsenalu, činite da se osjećam kao kod kuće. Svi pričaju sa mnom. Upravo sam se pridružio ovom klubu, velikom klubu i tim, i imam puno vjere u planove ove momčadi. Jedva čekam igrati kod nas doma."